חדשות


לחץ להדפסה הורד כ-PDF

  15/02/2017

  יצחק הרצוג והמחנה הציוני : הצלחנו – נתניהו יפרוש מתפקיד שר התקשורת!


  מתוך עמוד הפייסבוק של ראש האופוזיציה ויו"ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג:

  אמש, 14.2.17, קמנו לחדשות חשובות לדמוקרטיה הישראלית: על פי הדיווחים בעיתונות נתניהו צפוי להודיע בימים הקרובים על פרישתו מתפקיד שר התקשורת.

  הצעד הזה מגיע בעקבות העתירה לבג"ץ שהגשתי יחד עם סיעתי כנגד ראש הממשלה. עתירה שנועדה לשמור על עצמאות התקשורת ולמנוע מראש הממשלה לפעול בניגוד עניינים מובהק. על אף זאת, חלק מכם יופתעו לשמוע שזהו כלל לא יום שמח עבורי. כואב על המציאות שאנחנו מתריעים עליה כבר שנים, של הון-שלטון-עיתון שמדרדרת את המדינה.

  אני מאמין בכל ליבי שאנחנו לא רחוקים מהיום בו ישראל תזכה סוף סוף למנהיגות מוסרית ונקייה, שמאמציה מופנים נטו לטובת העם.

  זהו לא חלום. רק היום קיבלנו אינדיקציה שהדמוקרטיה חזקה מהכול.

  ביום בו נציין במליאת הכנסת 68 שנים לכינונה של כנסת ישראל, חשוב לחזור על מחוייבות חסרת פשרות לנצור ולשמור על הדמוקרטיה שלנו מכל משמר ובכלל זה על תקשורת חופשית ועצמאית.


  13/02/2017

  ח"כ סתיו שפיר מונתה ליו"ר ועדת השקיפות הבינלאומית של ארגון ה-OECD


  מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ סתיו שפיר:

  כשאין שקיפות – יש שחיתות. זה נכון בישראל וזה נכון בכל העולם.

  במהלך הסופ"ש היה לי הכבוד להתמנות ליו"ר ועדת השקיפות הבינלאומית של ארגון ה-OECD – שאליה נרשמו 90 חברי פרלמנט מעשרות מדינות, מבריטניה ושוויץ ועד טורקיה, מקסיקו וארגנטינה – ולנהל את הישיבה הראשונה של הוועדה.

  בשנים האחרונות יותר ויותר אזרחים בכל העולם מתעוררים ודורשים לשים סוף לשחיתות ולקומבינות האפלות של ממשלות שמשחקות עם כספי הציבור מאחורי מסכים של הטעיה והסתרה.

  אין ספק שהדרך הטובה ביותר לרפא את מחלת השחיתות העולמית היא ללמוד מהניסיון אחד של השני ולשתף פעולה. זה בדיוק מה שאנחנו עושים בוועדה הבינלאומית.

  בתחילת הישיבה שיתפתי את הנוכחים בשיטות הפעולה ובהישגים של ועדת השקיפות של הכנסת, והייתי גאה כל־כך שאלה הפנים של ישראל שזכיתי להציג לעולם.

  תודה גדולה למשלחת הישראלית ל־OECD, לשגריר כרמל שאמה-הכהן ולשי ביאליק המצויינת, ובעיקר לכל השותפים החדשים למאבק שלנו מכל העולם.

  ולכל השואלים המודאגים מהבוקר – אל חשש, אני לא זזה לשום מקום. נשארת להילחם בשבילכם יום יום בכנסת. Israel First.


  01/02/2017

  צו על תנאי לרה"מ נתניהו וליועמ"ש : בעקבות עתירה בשמו של ח"כ יצחק הרצוג והמחנה הציוני


  בג״צ בצעד לא שגרתי הוציא צו על תנאי, המורה לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה להשיב מדוע לא ייענו לעתירה, שכזכור הטענה המרכזית בה שראש הממשלה מצוי בניגוד עניינים חמור, בהיותו שר התקשורת ובעל עניין מובהק בכלי תקשורת בישראל. זאת כפי שעלה מן הפרסומים אודות שיחות נתניהו-מוזס.

  אמש פורסמה החלטת בית המשפט העליון בתגובה לעתירה, בדרישה להשעות את ראש הממשלה נתניהו מכהונתו כשר התקשורת.

  בג״צ הורה לאחד את עתירתי ועתירת סיעת המחנה הציוני עם עתירה נוספת של התנועה לאיכות השלטון בעניין כפל התפקידים של ראש הממשלה וקבע כי העתירות תישמענה ותוכרענה על ידי הרכב מורחב.

  בנוסף לכך, על פי החלטת בית המשפט, על היועץ המשפטי לממשלה לנמק מדוע לא ינחה את נתניהו לפרוש מתפקידו כשר התקשורת.

  אנחנו כבר לא מדברים על תקשורת עויינת, אלא על בית המשפט הגבוה לצדק, שמצא וזיהה שיש כאן טענה מהותית מאד וכי מדובר בעתירה עקרונית ביותר.

  אני שב וקורא לנתניהו להעביר את תיק התקשורת לאלתר לשר אחר ולמנוע את המשך ניגוד העניינים המובהק בו הוא שרוי.

  אני מודה לעורכי הדין שמעון (שימי) בראון וערן מרינברג המייצגים אותי בעתירה.