ישיבות סיעה

סיכום ישיבת סיעת המחנה הציוני 14.3.17

 

ח"כים נוכחים (לפי סדר ישיבה) : מרב מיכאלי, יצחק הרצוג, ציפי לבני, חיליק בר, יוסי יונה, זוהיר בהלול, מיכל בירן, קסניה סבטלובה, יעל כהן פארן, סתיו שפיר, אראל מרגלית, איילת נחחמיאס ורבין, מיקי רוזנטל.

דברי פתיחה :

יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג:

"מותה המזעזע של האחות בחולון ממחיש את הצורך הדחוף לשפר את מעמדם ושכרם של העובדות המטפלים הסופגים אש מידי יום. היום יש לממשלה הזדמנות לשנות מצב זה".

לרגל יום העובדות הסוציאליות שצויין היום (ג') בכנסת, ובמסגרת הרמת כוסית שקיימה סיעת המחנה הציוני עם יו"ר איגוד העובדות הסוציאליות וראשי מאבק המתמחות של העובדות הסוציאליות, חיזק יצחק הרצוג, יו"ר המחנה הציוני, ראש האופוזיציה ושר הרווחה לשעבר, את מאבק העובדות הסוציאליות.

"מותה המצער והמזעזע של האחות שנשרפה בקופת החולים בחולון, הוא דוגמא מצערת למחיר שמשלמים אנשי המקצוע העושים עבודת קודש ועומדים בחזית וסופגים בגופם ובנפשם אלימות קשה ועלבונות בעבור שכר נמוך ותנאים סוציאליים ירודים.

לממשלה יש עכשיו הזדמנות לשפר את מעמדן של העובדות הסוציאליות ושל העובדים המטפלים האחרים, ולהפנות את עודפי גביית המסים לטובת מטרה נעלה זו".

יו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ מרב מיכאלי:

"טובה קררו, האחות שנרצחה היום בצורה מזעזעת היא, אחת ממאות אלפי עובדות ועובדי ציבור שהם ממש הקו הראשון של המצוקות של כולנו ובעיקר החלקים הכי מוחלשים בחברה.

קראתי שלמדינה יש כסף ולכן שר האוצר וראש הממשלה רוצים להוריד מסים. אבל המציאות היא שהורדת מיסים לא תשנה כהוא זה את משכורות הרעב של הציבור המשרתות והמשרתי הציבור האלה. לא תעשה את המרפאה שטובה קררו הוצתה ונרצחה בה ליותר בטוחה. לא תעשה את המצב של האנשים שהמצוקה שלהם כ"כ גדולה שמביאה אותם לטירוף כזה לא תשפר את הטיפול בהם, לא תוסיף תקנים ותנאים לקשישים במוסדות. רק צריך להגיד את זה אם יש לנו כסף אדוני ראש הממשלה, צריך לתת אותו לאזרחיות ואזרחי ישראל בטיפול, בתרופות, בתורים בתקנים ובשכר של כל אלה שעושים את העבודה הזו"

יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני:

"התעקשתי בחוק התאגיד לשים חומה סינית בין הפוליטיקאים לבין התאגיד החדש ועכשיו צריך לפעול בכל החוק למנוע מהחוק הזה לעבור זה עניין של הציבור וצריך מאבק ציבורי. במקום לתת לבנט להבהיל את נתניהו ולהשיג את מה שהוא רוצה  – הגיע הזמן שכחלון וגלעד ארדן אבי חוק התאגיד ייאבקו על כך. ולא טוויטר ופייסבוק זה לא מספיק.

הביקור של גרינבלט בישראל הוא סימן חיובי לגבי רצינות הנשיא טראמפ בפתרון הסכסוך. כולנו רוצים דיל שיטיב עם ישראל, ומה שמתברר לממשל החדש ומה שידוע כבר לנו – זה שיש רק דיל אחד שישמור על ישראל כמדינה עם רוב יהודי, כמדינה דמוקרטית ובטוחה – וזה היפרדות לשתי מדינות לאום.

ואם הבית היהודי מתכננים איזה מחטף וחושבים שהם יעבירו את חוק הסיפוח רק אחרי שהוא יעזוב  – אז יש לי חדשות עבורם ישראל היא עדיין חלק מהעולם והתקשורת בישראל – בינתיים – פתוחה וחופשית – ולא צריך להיות פיזית בישראל כדי לדעת מה קורה כאן.

לא יהיה שום מחטף בסיפוח – ובכלל הגיע הזמן שהממשלה תפסיק לתת לבית היהודי לנהל לה את המדיניות בכל תחום ותחום ולקבל אג'נדות ממפלגה של 8 מנדטים, שרוב העם אינו מאמין בדרכה. בכלל, ככל שאנחנו שומעים יותר ויותר על  סיפוח מיליוני פלסטינים ללא זכויות ו- צריך שיהיה ברור מעכשיו – שישראל לא תהיה מדינת אפרטהייד. לא כי העולם לא יאפשר זאת, אלא כי אנחנו לא נאפשר זאת".

סדר יום הישיבה :

דיון בהצעות חוק שעל סדר היום השבועי, נושאים נוספים.

דיון:

ח"כ יוסי יונה הציג את התהליך שהתקיים בנושא חוק המארגנים אשר צפוי לעלות להצבעה במליאה- "לאורך הדיונים בוועדת הרפורמות לי היו הרבה הסתייגויות. החוק בא להסדיר את מעמדם, ליצור סדר מתוך רצון להגן על הדיירים. לפעמים אין לדיירים אפשרות יציאה מההסכם. עולה החשש שמא יפגעו באינטרסים של הדיירים כדי להגדיל רווחים. הם סירבו להכניס את הפונקציה הזאת כמו כן יש בעיה שלא היו מוכנים לבוא לקראתנו בכך שביקשנו שיהיה ייצוג של הדיירים בעסקאות במתחמים של פינוי בינוי של דיור ציבורי. דרשנו שכשבאים לעשות עסקה של פינוי בינוי המארגנים יצטרכו לבצע סקר צרכים ועוד מרכיבים שיבטיחו את האינטרסים של הדיירים. ההסתיגויות נדחו, ואני התנגדתי. אין הסדרה של תחום המארגן, ביקשנו שיפסלו את המארגן אם ב5 שנים האחרונות היה לו רישום פלילי בתחום הזה, וגם לכך לא הסכימו". ח"כ מיכאלי אמרה כי ייתכן ואפשר לעשות מו"מ עם הקואליציה על הסתייגויות ספציפיות, נשב על ההסתייגויות ונראה על איזה יש סיכוי להאבק.

בהמשך טענה ח"כ סתיו שפיר כי צריך לקבוע דיון על פריימריז פתוחים. אי אפשר לחכות עם זה יותר. זאת החלטה אסטרטגית קריטית. ח"כ מיכאלי אמרה כי יקבעו מועד וידיעו לכולם.

נושאים נוספים שעלו:

ח"כ מיכאלי הזכירה כי תתקיים שעת שאלות לשר הרווחה וציון יום המדע.

כמו כן הזמינה לשדולה בנושא שיתוף פעולה אזורי ביום רביעי בין 9:00-11:00