על סדר היום

תודה ושלום

אפריל 2017

חברים/ות שלום,

 

לאחר תקופה אינטנסיבית ועשירה בעשייה החלטתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל המפלגה ולהמשיך הלאה.

 

המשימה שלקחתי על עצמי בתפקיד מנכ"ל המפלגה הייתה לבנות מערך יעיל וחזק הפועל בתפיסות ניהול מתקדמות תוך שימוש בכלים ובטכנולוגיות מהעולם העסקי, וכל זאת תוך התמקדות בפעילות השטח, הרחבת השורות ומתן שירות איכותי לפעילי וחברי המפלגה. במקביל בניתי את הערכות המפלגה למערכות הבחירות הבאות, בחירות לכנסת ובחירות מוניציפליות.

נדבך חשוב, שעמלתי להנחילו היה תכנון וחשיבה אסטרטגיים. תפיסתי הינה שכמפלגה השואפת להנהיג את המדינה עלינו לחשוב, לתכנן ולבנות אסטרטגיה ועל פי התכנון לפעול בשוטף ולא ההפך.

 

בתקופת כהונתי הצבתי את פעילות השטח בראש סדר העדיפויות ולצורך כך פעלנו במספר מישורים. פתחנו סניפים חדשים בכרמיאל ובדימונה, שיפצנו את הסניפים בברודצקי ובחולון, העברנו את הפעילות בירושלים וראשון לסניפים חדשים ובקרוב ישופץ סניף מוריה בחיפה.

בנינו קשר שוטף ויעיל עם מזכירי הסניפים, ראשי חוגים ופעילים. תשובות ניתנו בזמני תגובה מהירים, מערך הרכש מגיב במידי, הכנסנו סטנדרטים מתקדמים לניהול הקשר בין מטה המפלגה לפעילות השטח.

החלפנו את מערכות המחשוב של המפלגה למערכות מתקדמות וחדשניות, העומדות לשימוש שוטף של מזכירי הסניפים, מועמדי המפלגה בתחום המוניציפלי, חברי כנסת וכמובן מטה המפלגה. מערכות המחשוב תשרתנה את המפלגה גם בזמן מערכת הבחירות ותייעלנה באופן משמעותי את עבודת פעילי השטח והמטה. מערכות המחשוב החדשות זכו בפרס יוקרתי בתחרות מחשוב ארצית בה השתתפו מרבית החברות העסקיות הגדולות במשק.

בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים כיום עבר אתר המפלגה החדש התאמה ומשמש לפעילים, לסניפים, לחוגים ולחברי הכנסת כבמה להצגת פעילותם והישגיהם תוך הזנת החומר באופן עצמאי. האתר משמש בנוסף כאמצעי קשר לחברי המפלגה ולתומכיה. האתר החדש איפשר לנו שקיפות של פעילויות המפלגה באמצעות הצגה של סיכומי ישבות סיעה, סיכומי מזכירות לשכה, סיכומי וועידות, הצגת החלטות המוסד לבוררות, הצגת חוקת המפלגה ועוד.

שינוי משמעותי נוסף היה בהפיכת הבחירות הפנימיות במפלגה לממוחשבות, לא עוד לילות של ספירת פתקים וחשדות לזיופים. בתוך דקות ספורות מרגע סגירת הקלפיות מוכרזות התוצאות. לשמחתי השינוי הוכיח את עצמו מבחינה ערכית וציבורית, וזכה לתמיכה גורפת.

אחד מהתוצרים בהם אני גאה הינו נוהל פעילות (פק"ל בעגה הצבאית) לבחירות לכנסת. בנינו בין היתר בעזרתכם/ן, נוהל פעילות מלא הכולל את כל פרטי ההערכות של מטה המפלגה המרכזי וכל שאר המטות האזוריים, מגזריים ויישוביים. נוהל שכזה לא היה עד היום, והשימוש בו ייעל וישפר באופן דרמטי את הניהול התפעולי של קמפיין הבחירות.

אחת מגולות הכותרת של השנה האחרונה היה האירוע לזכרו של רבין. בלוח זמנים בלתי אפשרי הרמנו אירוע מרגש ומדהים בו נכחו עשרות אלפי אנשים, אירוע שייזכר לשנים רבות.

יוזמה ייחודית הינה קורס "הנבחרים" שהגיתי ויזמתי. הקורס נועד להכשיר חברים המעוניינים להתמודד במסגרת המוניציפלי. המחזור הראשון היה הצלחה גדולה, צרפנו למפלגה עשרות חברים איכותיים (השתתפות בקורס כרוכה בהתפקדות) וחוות הדעת של המשתתפים היו גבוהות. במקביל ביצענו מיפוי הערכותינו לבחירות המוניציפליות ביישובים רבים בארץ כבר עתה, כך שניתן יהיה לקבל החלטות לגבי אופן ההתמודדות כבר כעת ולא בדקה ה-90.

במקביל לעושר הפעילות דאגנו להביא את המפלגה ליציבות פיננסית וכלכלית לראשונה מזה שנים רבות.

העשייה שנעשתה עוד רבה ואני בטוח שהתשתיות והכלים שנבנו ישרתו את המפלגה עוד שנים רבות.

אני עוזב את תפקיד מנכ"ל המפלגה אך לא את פעילותי הציבורית. אמשיך בעשייתי הציבורית במסגרת המפלגה כמזכיר סניף שוהם בנוסף לפעילותי במסגרות נוספות במפלגה. במקביל הנני ממשיך כמובן לשמש בהתנדבות בתפקיד סגן ראש מועצה ומחזיק תיק החינוך בשוהם, דירקטור בעמותת צופן שמטרתה קידום תעסוקת ערבים בהייטק וחבר בגופים התנדבותיים נוספים.

בתקופת כהונתי זכיתי להכיר פעילים רבים ונוצרו חברויות אמת, חברויות שהינן מעבר לפוליטיקה, חברויות שתלוונה אותי בעתיד.

אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך בראש ובראשונה לכם, לצוות האישי שלי, לחבריי במטה, לחברי הכנסת וכמובן ליו"ר, על השותפות ושיתוף הפעולה, על התמיכה והרעות.

אני מאחל לחבריי במטה המפלגה הצלחה ושידעו להמשיך ולמנף את הבניה שנעשתה והתשתית שהוקמה תוך התמקדות בגיוס כוחות חדשים והרחבת השורות.

 

שלכם,

גלעד