ח"כ חיליק בר

ניוזלטר מח"כ חיליק בר

 

 

לחצו כאן, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי, והצטרפו אליי לעדכונים שוטפים!

על הנביא שהתריע בשער, צוללות במים עכורים, פריפריה נאנקת, תזונה בריאה לעשירים, הרס הבית בחורפיש, יהודית ודמוקרטית הדור הבא, ומילה על מוגי לב ומסרונים אנונימיים

לפני הכל, אני רוצה לחזק את כוחות הביטחון ואת לוחמי האש בפרט, שעושים לילות כימים ונאבקים בגבורה בגל ההצתות והשריפות שעובר עלינו.

פתחנו במפלגה חמ"ל מיוחד לטפל באלו אשר זקוקים לסיוע, משפחות שפונו ורוצות להתארח וכן לרישום משפחות שרוצות לארח. פרטים בפייסבוק המפלגה או לחצו כאן

על צוללות שצוללות במים עכורים.

ראשית, אני מברך על החלטת היועמ"ש לפתוח בחקירה בפרשת הצוללות. זה לא רק נכון או צודק, זה לא רק כי כך עושה חברה מתוקנת, זה גם בשביל ראש הממשלה עצמו אם הוא רוצה לטהר עצמו מהפרשה. שיהיה ברור, ביטחון המדינה הוא ערך עליון ואין על כך עוררין. הבעיה היא בתהליך, בדרך, בריח החריף של ניגוד אינטרסים והמנהל הלא תקין, בשחיתות ובהשחתה.

לחצו על התמונה לצפייה בדבריי בערוץ הכנסת על גל השריפות שפשט ועל פרשת הצוללות:

ממשלת ישראל מחזקת את החזקים ומחלישה את החלשים!

כיו"ר השדולה לקידום הפריפריה, אירחתי בשבוע שעבר את ויקי קנפו, את צועדי ׳בשביל הצדק׳ ובהם נכים רבים, יחד עם ראשי תנועת הפריפריות, לדיון דחוף בכנסת בנושא המאבק למען המלחמה בעוני ולמען תקציב חברתי הוגן. התכנסנו גם כדי לחזק את ויקי קנפו והצועדים במאבקם הצודק והחשוב. זה לא אמור להיות המאבק שלהם, אלא שלנו כחברה. הם לא אמורים לצעוד לשם כך (שוב). לא במדינה מתוקנת, לא בשביל שוויון הזדמנויות ותיקון עוול חברתי. אנחנו דורשים שהתקציב הדו שנתי הגרוע הזה ישנה כיוון ויופנה אל תושבי הפריפריה והשכבות החלשות. לא נשקוט עד שכל ילד וילדה בישראל יקבלו הזדמנויות והשקעות שוות. שאלתי את נתניהו, מאיזה עוד יישוב בפריפריה תרצה שייצעדו אליך כדי שתבין זאת אדוני ראש הממשלה?!

תודה למי שלקח חלק בדיון, לויקי קנפו כמובן ליו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, יו"ר ועדת הרווחה ח"כ אלי אלאלוף, ח"כים רבים מסיעתנו וסיעות אחרות, מיכאל ביטון ראש מועצת ירוחם וראשי רשויות נוספים, ראשי תנועת הפריפריות אבי דבוש ודינה דיין, נציגי ארגונים ופעילים חברתיים ועוד. נמשיך במאבק לתקציב הוגן. עד שננצח. הנה תמונות מהאירוע שלי בכנסת:


הנה כתבה במעריב שהתפרמה בעקבות הדיון בשדולה:

בטחון תזונתי ובריא – הוא לא מותרות.

השבוע פניתי לשר הבריאות ליצמן, כיו"ר השדולה לשיוויון בבריאות וכיו"ר השדולה לחיזוק הפריפריה, בדרישה להכנסת לחם מחיטה מלאה תחת פיקוח המחירים, ולא פחות חשוב, דרשתי לבנות סל מוצרים בריא ומזין אשר יהיה תחת פיקוח המחירים. לא יתכן שמשרד הבריאות יוצא בקמפיינים לצריכת מזון בריא, אך הם אינם ברשימת המוצרים אשר נמצאים בפיקוח. מבט מעמיק ברשימת המוצרים שבפיקוח מגלה שהם אינם בריאים במיוחד ודווקא המוצרים הבריאים והמזינים יותר הם גם היקרים יותר. בטחון תזונתי הוא ערך עליון, אך חשובה גם איכות המזון. זכותו של כל אזרח, במרכז ובפריפריה, אמיד או פחות, להיות מסוגל לרכוש מוצרי מזון בריאים. זה לא מותרות, חובתנו לדאוג לכך.

הנה כתבה שפורסמה בנושא פעולתי זו בעיתון TheMarker. לקריאת הכתבה לחצו על התמונה:

 "כנביא המתריע בשער"

"כנביא המתריע בשער" כינו אותי השבוע ברדיו קול ברמה. זאת בשל העיתוי המפחיד שבו בחרתי לשאול את השר ארדן (בשעת השאלות) על כל שכבר למעלה מחצי שנה שאין מפקד ונציב לכיבוי האש, ועל כך שהדבר נותן את אותותיו ולאף אחד לא אכפת. "זה לא הגיוני, ואסונות אש עתידיים צפויים בקרוב״ אמרתי בכנסת לשר ארדן. לצערי, רק שעות מעטות אחר כך החל גל השריפות הנורא ועימו נתגלו גם הקשיים של מערך הכבאות להתמודד איתן. לא בגלל שהכבאים לא טובים או אמיצים, אלא בגלל שאין מספיק. לא כבאים ולא מיכשור.

קראתי פעם נוספת לשר ארדן שלא להפקיר את התחום החשוב זה ולמנות בהקדם האפשרי נציב לכבאות. אסור לחכות שוב שיהיה מאוחר מדי. אני מקווה שהבדיקה בעניינו של טפסר בכיר משה סוויסה יסתיים במהרה (איש מקצועי ומוערך במיוחד אגב), וכי יהיה לנו נציב כבאות שיוביל את הארגון לימים טובים יותר. לחצו על התמונה לצפייה בשאלותיי לשר ארדן, שעות קלות טרם פריצת גל השריפות:

ובהמשך לאותו הנושא, הנה הראיון המדובר שלי לרדיו קול ברמה, מוזמנים להאזין:

על הרס בית החיל הדרוזי בחורפיש

השבוע הרסה המדינה בית של חייל, בן העדה הדרוזית, מלח הארץ, בית של משפחה שכולה שנתנה למדינה את הכל. ובעצם למה? הרי ממשלות ישראל, כולל הממשלה הזו, מבטיחות במשך שנים להסדיר את בעיית התכנון בישובים הדרוזים. תמיד מבטיחות ותמיד לא מקיימות. גם לא מסדירים וגם הורסים ומחרבים. איזה שיעור אנחנו נותנים לאחינו הדרוזים וגם לעצמנו כמדינה וכחברה, כאשר אנו הורסים בית של חייל ומשפחה שכולה, בעוד אלו אנו עצמנו שלא מסדירים את מקום מגוריה בתכנית מתאר, למרות הבטחות של שנים? שיעור רע מאוד. אני קורא לממשלה להתנצל בפני במשפחה ובפני העדה הדרוזית כולה, ולפצות אותה על הרס הבית ועוגמת הנפש. השבוע הייתי בין יוזמי הצעה לסדר בנושא עצוב וכואב זה. הנה הדברים הקשים שאמרתי בנושא בכנסת:

יהודית ודמוקרטית – הדור הבא! הזמנה לכנס.

אני מזמין אתכם ואתכן, יחד עם חברי ח"כ יואל חסון, לכנס מיוחד של "השדולה למדינת ישראל יהודית ודמוקרטית" בראשותנו. יהיה זה דיון מיוחד וחשוב שיוזמיו הם הנוער הישראלי בכבודו ובעצמו. הכנס יתקיים בשיתוף תנועת "אני אזרח", ארגון שנוסד ומנוהל ע"י בני נוער אכפתים ומדהימים, והוא יערך ביום שני הקרוב, ה 28.11.16 בשעה 10:00 באולם ירושלים בכנסת. האירוע יהיה בסימן "הדמוקרטיה כערך מאחד במדינת ישראל" והוא יתקיים במעמד שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר ופרופ' רות גביזון, כלת פרס ישראל בתחום המשפטים. נשמח לראותכם! הנה ההזמנה:

ומילה אחרונה, על מוגי לב ואסמסים אנונימיים.

השבוע נשלח (שוב) אסמס נאצה "אנונימי" ומלא שיטנה – כלפיי, אם קיבלתם אותו אתם יודעים על מה מדובר ואם לא, תודו על מזלכם. תוכנו של האסמס כרגיל רווי רוע ושקרים. אני לא היחידי ששלחו אסמס כזה נגדו בעבר. זו שיטה בזויה ופחדנית של מסיתנים מוגי לב שבוחרים לנהוג כך, מאחורי מסיכות, להסית ולהכפיש, לזרוע הרס ולפגוע בשם הטוב. אם אפשר אז למה לא? באופן טבעי, הייתי צפוי להתלונן שהאסמס האנונימי ותוכנו פגעו מי מאוד, אך ממש לא. ולמה לא? תוכלו ללמוד מהתגובה שהוצאתי לחברים בפורומים השונים זמן קצר לאחר פרסום האסמס:

"חברות וחברים יקרים שלי, ראשית תודה לכל מי שכתב בפורומים המפלגתיים השונים וגם לי בפרטי, מתוך דאגה ומתוך גועל מאותו האסמס המכוער שנשלח עלי. את אמת? האסמס הזה רק חיזק אותי ועשה הרבה טוב, כי הרי זה בדיוק ברגעים האלו, שבו אדם רואה מי הם החברים שלו, ובאיזו סביבה הוא חי ופועל, ואני כל כך בר מזל שיש לי הרבה חברים טובים כמוכם, ומפלגה כזו. אז תודה מכל הלב על מאות ההודעות ועל כל המילים החמות, התגובות בפורומים הרבים, על החיזוקים והתמיכה שלכם! אתם מחממים את הלב כתמיד! לעצם העניין, היחידים ש״פועלים במחשכים״ הם שולחי האסמסים האנונימיים הסדרתיים וזורעי השינאה הללו. הם כבר לא מרגשים, לא אותי. ממש לא. תיארתם אותם בעצמכם יפה בתגובות שלכם. "מוגי לב". וזה בסדר. חלק מדרישות התפקיד זה להתמודד גם עם כוחות רוע כאלה.

אז למי שדאג או דואג, הכל בסדר, אני לא מתרגש וחש טוב מאוד עם עצמי, עם הישגיי כמזכ״ל בשנים האחרונות, ברמה המפלגתית ובטח בהובלה המדינית והחברתית, וכמובן גם עם מצפוני והחלטותיי. אני עוד לא יודע מי יהיה המזכ״ל הבא, אבל דבר אחד אני כן יודע, הוא לא יהיה מבין זורעי השינאה הללו. בהתחייבות. מעבר לזה, זה פשוט לא שווה התייחסות. אז שוב תודה, אוהב אתכם/ן ❤️ חיליק."

זהו, מאחל לאזרחי ישראל באזורי השריפות הרבה ביטחון ושקט בשבת הקרובה ובכלל, שיהיה לכם ולמשפחותיכם סופשבוע נעים ושבת שלום!

שלכם תמיד,

ח"כ חיליק בר

מזכ"ל מפלגת העבודה
סגן יושב ראש הכנסת