אראל מרגלית

אראל מרגלית

קורות חיים


ח"כ ד"ר אראל מרגלית:

אראל נולד בשנת 1961 בקיבוץ נען. בגיל עשר עבר להתגורר בכרמיאל וארבע שנים אח"כ עברה המשפחה להתגורר בירושלים בה הוא מתגורר עד היום.

  • בצבא שירת כלוחם ומפקד ביחידת עורב גולני . במלחמת לבנון הראשונה הוא השתתף בקרבות בעין זחלתא ובג'בל ברוך
  • בוגר תואר ראשון בפילוסופיה וספרות מהאוניברסיטה העברית בירושלים
    בוגר תואר שני ושלישי מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. את הלימודים בניו יורק אראל מימן מעבודתו כסבל בחברת "מויש הובלות". עבודת הדוקטורט שלו עסקה בנושא "המנהיג כיזם בתהליך ההיסטורי".
  • בשנת 1993 הקים מרגלית את קרן JVP קרן ההון סיכון מהגדולות והמצליחות בישראל. הקרן פועלת עד היום בירושלים והיא מתמקדת בהשקעות בתחומי המדיה, תקשורת, אינטרנט ולוחמת סייבר. הקרן אחראית לכשלושים אקזיטים מצליחים, ביניהם מכירת חברת כרומטיס והנפקת חברת המידע סייברארק.

שניים מתוך ארבעת האקזיטים הכי מצליחים בארץ? זה אראל.

  • בשנת 2005 נבחר אראל ע"י העיתון פורבס לאחד מחמישים אנשי ההון סיכון הטובים בעולם ובשנת 2010 בחר בו העיתון "דה מארקר" כאיש ההון סיכון הטוב בישראל.

עשייה מדינית:

בשנה האחרונה אראל הציג את "תוכנית האינטרסים" – תוכנית מדינית ייחודית שהרעיון המרכזי שלה הוא ברית בין מדינות האיסלאם המתון לבין ישראל ויצירת בסיס לשיתוף פעולה אסטרטגי. התוכנית כבר הוצגה וזכתה לתמיכה מבכירים בממשל האמריקאי ובמדינות ערב. אראל מאמין שבתחום מדיניות החוץ, כמו בעסקים, השאלה היא לא מה אתה נותן אלא מה אתה מקבל בתמורה.

בסופו של יום חייבים להגיע להסדר מדיני שמבוסס על פתרון שתי מדינות לשני עמים.

 

עשייה חברתית:

  • אראל הוא יוזם ומוביל היוזמה הלאומית של שבעת אזורי הצמיחה: שבעה איזורים, בצפון ובדרום, שכל אחד ואחד מהם לוקח את החוזקות שלו והופך אותן למנוע צמיחה. ככה הוקמו רובע המדיה בירושלים ופארק הסייבר בבאר שבע. "יוזמה לאומית" מייצרת אלפי מקומות עבודה חדשים בפריפריה ומשנה את פני האזור כולו. בקריית שמונה מוקם, בימים אלה, מרכז מצוינות בתחום מזון מרפא, חיפה הופכת למוקד בינלאומי בתחום המכשור הרפואי.

אפשר להמשיך לדבר על הפריפריה – ואפשר ליצור ולעשות בה ולמענה.

  • בשנת 2002 ייסד אראל את ארגון "בקהילה". "בקהילה" מאפשר לילדים לממש את הפוטנציאל שלהם, הוא מסייע להם לשפר את ההישגים הלימודיים בבית הספר ולהשיג תעודת בגרות. כשלושים אלף ילדים השתמשו, עד היום, בשירותים של "בקהילה". בכל בית ספר שהארגון פועל בו יש עלייה משמעותית בציוני התלמידים ובאחוזי הזכאות לבגרות.

 

אראל מתגורר בארבעים השנים האחרונות בירושלים. הוא נשוי לדבי ויש להם שלוש בנות.

עכשיו, אראל מרגלית מתכוון להביא את העשייה שלו, כדי להחזיר את מחנה השמאל לשלטון. זה נראה בלתי אפשרי? אראל כבר עשה דברים בלתי אפשריים.

הצטרפו אלינו.