אבנר בן-זקן

אבנר בן-זקן

קורות חיים


 

פרופ׳ אבנר בן-זקן נולד וגדל בבאר-שבע. שירת בסיירת גולני, ומילא שורה של תפקידים כקצין בחטיבת גולני. הוא למד לתואר ראשון ושני בהיסטוריה של מזרח תיכון באוניברסיטה העברית. במהלך לימודיו היה פעיל בחיים הפוליטיים והחברתיים בקמפוס, ובתקופה זו יסד תאים פוליטיים, עיתונים חדשים, והיה שותף להקמת רשת בתי הספר קדמה, לחינוך עיוני בשכונות מצוקה.

את לימודי הדוקטורט, בהיסטוריה של המדע, סיים בהצטיינות יתרה ב-UCLA. ומיד אח״כ שימש כעמית בחברת העמיתים של אוניברסיטת הרווארד, תקופה בה כתב שלושה ספרים ועשרות מאמרים.

ב-2008 חזר ארצה, והצטרף לסגל הקריה האקדמית אונו, שם הוא מוביל הקמת תוכנית ללימודים רב-תחומיים במדעי הרוח והחברה. בשנים האחרונות פרופ׳ בן-זקן היה פעיל מאחורי הקלעים, ביזימת תנועות פוליטיות, הכתבת מדיניות, וניסוח מסמכי עמדה בסוגיות פוליטיות בוערות. במקביל לפעילות הציבורית והאקדמית, הוא הקים חברת הזנק טכנולוגי, ג׳אנוס אינטרפייס, אשר פיתחה פלטפורמה לתקשורת בינרכבית. בשנתיים האחרונות הקים והוביל את הפורום לבחירות אזוריות במפלגת העבודה, אשר דחף להחזרת המחוזות הגאוגרפיים למרכז הרשימה לכנסת.

פרופ׳ בן-זקן מאמין כי רק המעשה הפוליטי יש בכוחו לשנות את המציאות, ולהחזיר את המדינה לידי האזרחים עצמם. למען עתיד דור ההמשך, הוא קורא לכולם להשתתף בחיים הפוליטיים של המפלגות השונות. על-כן, כיום הוא מתמודד על רשות המפלגה מתוך קריאה לפרק את מפלגת העבודה ולהקימה מחדש על מבנה אזורי.

ליצירת קשר: vereduz@012.net.il