אבי גבאי

אבי גבאי

קורות חיים


 

אבי גבאי

 

יליד 1967, גדלתי במעברת תלפיות בירושלים, ילד שביעי במשפחה של שמונה אחים ואחיות. מתגורר בת"א, נשוי לאיילת (מחנכת ורכזת שכבה בבית ספר תיכון) ואב  לשלושה בנים.

 

שירות צבאי בחיל המודיעין, 4 שנים בגזרת לבנון. רב-סרן (מיל), תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית.

 

עבדתי במשרד האוצר ולאחר מכן כ- 15 שנים בקבוצת בזק. התחלתי בתפקיד זוטר יחסית ובגיל 40 מוניתי למנכ"ל. הובלתי את החברה ועובדיה לשני שינויים עצומים – מחברה ממשלתית לפרטית וממונופול לחברה בתחרות. הצלחנו משום שאיזנו בין האינטרסים של הלקוחות, העובדים, הבעלים והרגולטורים.

 

כיהנתי כשר להגנת הסביבה במשך שנה. עבדתי עבור הציבור ולא עבור הפרסום והפוליטיקה. הגדרתי את נושא זיהום האויר כעדיפות ראשונה והפסקתי את גלגול האחריות בעניין מפרץ חיפה (הכנו תכנית שמיושמת ומביאה תוצאות), חייבתי תקדימית את חברת החשמל לצמצם את השימוש בפחם,  שיניתי מהיסוד והעברתי את חוק השקיות שהיה תקוע בכנסת, הסרתי את המסכה מעל תכנית פופוליסטית שבזבזה כמיליארד ש"ח על מיחזור שלא היה והעברתי את המשאבים לפרוייקטים ביישובים חלשים ובהם בחברה הערבית והדרוזית ובעיקר, הוכחתי שאפשר לשנות תרבות גם במשרד ממשלתי.

 

מתוך הממשלה נלחמתי במתווה הגז משום שהבנתי עד כמה הוא מושחת, מזיק ומסוכן. הייתי היחיד משרי הממשלה שלא התקרנף ולא התכופף מול הלחצים הפוליטיים האדירים, מתוך אמונה ומחויבות לשרת את האינטרס הציבורי.

 

התפטרתי מטעמים ערכיים מתפקידי בממשלה לאחר פיטורי בוגי יעלון ומינוי איווט ליברמן.

 

הצטרפתי למפלגה ברגע הנמוך ביותר שלה, צירפתי למעלה מ 4000 חברים חדשים ואני שמח שסימנתי מגמה חדשה – מפלגה שגם מצטרפים אליה.

 

אני משמש גם כיו"ר עמותת ידיד שעוסקת בסיוע למוחלשים למצות את זכויותיהם בממשלה (בהתנדבות).

 

אפעל באופן נחוש לקידום פיתרון מדיני מתוך תפיסה המחייבת את ישראל ליזום ולחתור לשלום על בסיס עיקרון שתי המדינות ושימור עמדת ביטחון ברורה לישראל.

 

אני משוכנע כי מפלגת העבודה היא היחידה שיכולה להציב אלטרנטיבה שלטונית ברורה וחדה, ולהביא להחלפת שלטון הימין. לצורך כך אפעל להפסקת הטשטוש האידיאולוגי תוך הבעת עמדות חדה ומבדלת שתביא מצביעים חדשים ותשיב ישנים לבית הפוליטי של ערכי תנועת העבודה.

 

אפעל לליכוד השורות בתוך המפלגה, לגיבוש סיעה מתפקדת ומשותפת הפועלת יחד בשדה הפוליטי והציבורי תוך התמקדות בציבור ולא במחנאות פנימית.

 

מרבית חיי הצבעתי למפלגת העבודה ואני כמובן מתחייב שתהא תוצאת הבחירות אשר תהא, אני אשאר במפלגה ואפעל במסגרתה בשותפות והדדיות עם נבחריה.