ח"כ מרב מיכאלי

למה לחיות לנצח על חרבנו כשאפשר לעבור לנשק חם?

 לצפייה בסרטון לחצו על התמונה
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A0%D7%A9%D7%A7%20%D7%99%D7%91%D7%99%D7%90.jpg
שלום חברות וחברים,
גם אתןם הרגשתם במוצאי שבת שאתןם בשנת 1994? ראש הממשלה התייצב בזירת הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב כאילו הוא עדיין ראש האופוזיציה, מגלגל את האחריות ממנו תוך שהוא מסית ומלבה אש ושנאה נגד הערבים, נגד השמאלנים, הכל כדי שלא ישימו לב שכבר ארבעה חודשים הטרור ברחובות ואין לו שום פתרון להציע ובטחון אין. העליתי הצעה לסדר אתמול במליאה, ודיברתי על זה גם ברדיו קול ברמה וברדיו קול חי.
לעומת זאת, הייתי השבוע עם וועדות המשנה של חוץ ובטחון בסיור בגבול הצפון ובגבול הדרום, אצל המפקדים, החיילים והתצפיתניות שבאמת שומרות ושומרים לנו על הבטחון. בהובלת ראשי וועדות המשנה, חברינו עמיר פרץ ועמר בר לב, בדקנו גם את ההיערכות למקרה שחלילה יקרה משהו וגם את הפעילות השוטפת בגבול הזה, שגם בימים שקטים הוא מתוח ובטח ובטח בשבועות כמו זה, כשדאע"ש מתקרב לגבול סוריה וחיזבאללה מבטיח לנקום את חיסולו של קונטאר. נפגשנו גם עם ראשי הרשויות בצפון ושמענו מהם, לצערי, שגם לגביהם הממשלה מפריטה את האחריות על המיגון והבטחון שלהןם.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%93%D7%A2%D7%A9%20%D7%AA%D7%99%D7%A7.jpg
בסיורים האלה אני משתדלת תמיד גם לוודא שתנאי השירות של החיילים נאותים, אבל לצערי צריך לדאוג גם לחיילים הנופלים.
לפני חצי שנה הממשלה הפילה הצעת חוק שלי שנועדה לתקן עוול גדול  כלפי עשרים אחוז מהחיילים והחיילות שמשרתים בצה"ל, חיילים יהודים, זכאי חוק השבות, שמבחינת הרבנות "יהדותם מוטלת בספק". רובם יוצאי ברית המועצות, שמתגייסים ונלחמים כמו יהודים לכל דבר, אבל למרבה הכאב – כשהם נופלים בשירותם הצבאי – הם נקברים בחלקה נפרדת בבתי הקברות הצבאיים. הצעת חוק שלי ביקשה לבטל כל חוסר שוויון בקבורה, ולקבור את החיילים באותה חלקה, שורה וללא שום הבדל. השבוע הורה שר הביטחון על ביטול החלקות הנפרדות תוך שמירה על מרחק של ארבע אמות בין הקברים. זה תיקון נכון, אבל ארבע אמות הן עדיין מרחק גדול מדי ממה שראוי.הרב הצבאי הראשי לשעבר ישראל וייס ואני דיברנו על זה עם עודד בן עמי, וכתבו על זה גם בידיעות אחרונות.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94%20%D7%96%D7%94%D7%94.jpg
אנחנו ממשיכות וממשיכים להוביל את האופוזיציה נגד הממשלה הרעה  הזו. ברוב של קול התקבלה השבוע הצעת אי אמון נגד הממשלה. לצערי לא ברוב שמספיק כדי להפיל את הממשלה, אבל בסוף גם זה יקרה.
תשמחו לדעת שהיה עוד הישג כזה  השבוע סביב חוק השבת. כבר כתבתי פה על החוק הפופוליסטי הזה שניסה השבוע להביא ח"כ מיקי זהר להצבעה בכנסת, חוק שמבקש להטיל סנקציות על מי שלא שומר שבת כמו שיהודי לפי ההלכה של מיקי זהר צריך לשמור. ברגע האחרון, כשזהר הבין שאפילו בתוך המפלגה שלו אין לו תמיכה לחוק, הוא ירד מהעץ ודחה את ההצבעה. לפני זה נפגשנו בערוץ הכנסת לעימות ראש בראש.
אתןם בטח כבר מכירות ומכירים את העיוות הבלתי נסבל הזה, הגבלת ההכנסה של אמהות חד הוריות ל-6262 ש"ח בחודש. אני נאבקת נגד העוול הזה שנים, עוד לפני שבאתי לפוליטיקה, ונתניהו – עוד מימיו כשר אוצר מסרב לתקן אותו. הקואליציה טרפדה השבוע חוק שלי, שעלה להצבעה עם חוקים דומים של חברי זהבה גלאון ומאיר כהן, ויכול היה להקל באופן כל כך מתבקש וצודק על אמהות חד הוריות שהגרושים שלהן לא משלמים את דמי המזונות. מי שמקבלת ככה את המזונות משלמת מס של 60% על כל שקל שהוא מרוויחה מעל 641 ש״ח. ששים אגורות מכל שקל! מי עוד משלם כאלו מיסים?! לנשים האלו המדינה בעצם אומרת – 'לא היית צריכה להתגרש'. התגרשת ולא משלמים לך מזונות, שבי בבית ואל תעבדי או שתשלמי מס כאילו היית טייקונית שמרוויחה משכורת של חמישה אפסים. לפחות בפעם הבאה שאצטרך להדגים למה לממשלה הזו כל כך לא אכפת מהאזרחיות שלה, תהיה לי תשובה בשלוף.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%9E%D7%96%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA.jpg
כבר אמרתי שאתן מוזמנות ומוזמנים לבוא להתנדב בלשכה, לעבוד אתנו על הדברים המרתקים שיש לנו זכות לעשות? אז קבלו את קבוצת  "פנים חדשות", קבוצה של נשים מדהימות ומחויבות בראשותה של חלי פרידמן שלנו,  ואנחנו עובדות  יחד על פרויקט מדהים שבקרוב אוכל לספר לכן ולכם עליו ולהזמין אתכן להצטרף לעזור.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%97%D7%9C.jpg
אם אתן עדיין תוהות ותוהים מדי פעם על הדיבור שלי ברבות  – ורבים – השר שטייניץ סידר לי השבוע הזדמנות נפלאה להסביר במליאה  למה אני מדברת בלשון נקבה. לחצו כאן או על התמונה כדי לצפות ברגעים המשעשעים מהמליאה.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A8%20%D7%9E%D7%92%D7%93%D7%A8.jpg
ככה נתפסתי בליל השימורים שבו ניצחנו את הקואליציה בבחירות לוועדה למינוי דיינים והצלחנו לבחור במועמדת שלנו, רויטל סוויד. עכשיו התמונה הזו שצילם אוליביה פיטוסי נבחרה לאחת מתמונות השנה של עיתון הארץ.
/Pulseem/ClientImages/3320///%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%91%D7%99%D7%94.jpg
אם אתןם במקרה בראשון לציון והסביבה בשבת בבוקר, בואו לשבת תרבות ב-11 בהיכל התרבות ברחוב ז׳בוטינסקי 16. חגי גולן עורך גלובס יראיין אותי ויהיה מעניין, הכניסה חופשית ואשמח לפגוש אתכןם שם!
שבת שלום
שלכם ושלכן
מרב