על סדר היום

למה הוא עושה את זה?

"חוק ההסדרה עלול להביא לפתיחת חקירה בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג נגד בכירי ממשלת ישראל". (דברי נתניהו בישיבת הקבינט בחודש נובמבר האחרון).

חוק ההסדרה שהקואליציה מתכוונת להעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית הלילה, הוא נזק בלתי הפיך לישראל, וביבי יודע את זה. הוא ידע את זה גם לפני החלטת מועצת הבטחון נגד ישראל, שהיתה תוצאה ישירה של החוק.

אז, כמו היום, נתניהו ידע שהחוק מנוגד לאינטרסים של מדינת ישראל ושל כולנו, לרבות תושבי גושי ההתיישבות. הוא יודע שהחוק פוגע בביטחון ובמעמדה הבינלאומי של ישראל, ועלול להוביל את בכירי ההנהגה האזרחית והצבאית לבתי משפט בינלאומיים ולבית הדין בהאג. אבל הוא מתעלם מכל אלה ובוחר לאפשר את חקיקת החוק ההרסני הזה שיירשם לדיראון עולם בספר החוקים הישראלי.

למה הוא עושה את זה?

משום שהוא רוצה שנשכח שמאחורי הכותרות הוא עסוק בהישרדות, הוא שקוע עד צוואר בחקירות וכל רצונו הוא להסיט את העין הציבורית מאותן חקירות.

אבל אנחנו לא שוכחים. אנחנו גם לא שוכחים מה קורה לראש ממשלה ששקוע בחקירות. תשאלו את ביבי, הוא יודע הכי טוב. "אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים כל כך גורליים למדינת ישראל." זה בדיוק מה שהוא עצמו אמר על אולמרט בזמנו, שהיה שקוע בהרבה פחות חקירות. אמר וצדק.

כי ראש ממשלה ששקוע בחקירות עסוק בהישרדות אישית ופוליטית, וזה האינטרס היחיד שמניע אותו. לא הציבור, לא ההתיישבות, לא המתנחלים, לא הבטחון ולא המדינה מעניינים אותו. רק ההישרדות האישית שלו, ואחריו המבול. אנחנו נשלם את המחיר.