ח"כ רויטל סויד

הניוזלטר של ח״כ רויטל סויד!חוק השבת,מה עשתה ועדת שרים עם הצע״ח שלי,בעיית הנשק בחברה הערבית פתאום רוה״מ נזכר?הקלה במתן רשיונות לנשק-צעד מסוכן שלא יפתור טרור, קבלו את היועמ״ש הבא ונסראללה זוכר את חניתה

חברות וחברים יקרים

 

שלום חברים וחברות יקרים,
היום אנו מציינים שבוע לפיגוע הטרור בבר ״הסימטא״ בדיזנגוף תל אביב בו נרצחו קורבנות הפיגוע, אלון בקל ז״ל ושמעון רווימי ז״ל וקורבן נוסף נהג המונית אמין שעבאן ז״ל. שבוע שלם ונכון לכתיבת שורות אלו המחבל עדיין מסתובב חופשי.
בעוד המדינה דואבת, דואגת וחוששת, מצא לנכון ח״כ מיקי זוהר להעלות את הצעת חוק השבת, השנויה במחלוקת גם בקרב הקואליציה עצמה.  הצעת החוק מבית היוצר של ח״כ מיקי זוהר היא עוד הצעת חוק פופוליסטית, מתריסה ומעמיקה את הפילוג בין הקבוצות השונות בחברה. ממש יצירת שנאת אחים – לחינם. השבת היא ערך עליון לעם היהודי, תמיד היתה. אני בוחרת ללכת לבית הכנסת בערב שבת ואינני יכולה או רוצה להחליט עבור אחרים היכן וכיצד לבלות את השבת שלהם.
בבחינת ״חיה ותן לחיות״. 
השבת, חשובה כיום מנוחה ומטעם זה יש לשמור על צביונו המיוחד של היום, בין היתר מטעמים סוציאליים ועל מנת להגן על אוכלוסיות מוחלשות הנאלצות לעבוד ביום זה. עסקים קטנים אשר נפגעים מתחרות בלתי הוגנת גם הם זכאים להגנה. זאת לצד הצורך בתחבורה ציבורית, גם אם חלקית, שתאפשר ניידות גם למי שאין לו רכב פרטי.
השבת ממילא נשמרת בכל עיר על פי המרקם של תושביה ועל פי האופי של היישוב.
בימים קשים אלו בהם עלינו לעשות הכל על מנת לאחד את העם, הצעת חוק כזו רק יוצרת ריב ומדון ומשסעת את החברה והכל בשם הפופוליזם. אני בעד השבת ונגד החוק.
עוד בשבוע שעבר עבר בוועדת שרים לענייני חקיקה חוק השקיפות, המכונה גם "חוק סימון העמותות" של שרת המשפטים, ח״כ אילת שקד. למותר לציין כי מדובר בחוק שאינו באמת חוק ״שקיפות״.
הצעת החוק של שרת המשפטים לא באמת מבקשת לקיים מנגנון של שקיפות, שכן כבר היום על פי דין, מחויבת כל עמותה לדווח לרשם העמותות מי הם תורמיה ובאתר הרשם קיימת שקיפות מלאה וניתן לראות את רשימת התורמים. אלא שהתיוג והסימון, נועדו רק על מנת להביך ולהפוך ״למוקצים״ את ארגוני שמאל. זהו חוק חשוך, שפוגע בדמוקרטיה ובחופש הביטוי ויש לעשות הכל על מנת שלא יעבור. החוק היה אמור לעלות ביום שני, אך לאור מהלכים שלנו מאחורי הנקלעים הצלחנו למנוע העלתו בשבוע הקרוב.
אז בואו נתחיל…

 

הצעת חוק שהגשתי עלתה לועדת שרים לענייני חקיקה- שכול אינו פוסח על זוגות חד מיניים

 

הצעת החוק שהגשתי לתיקון חוק משפחות חיילים שנספו במערכה,  מבקשת להכיר גם בזוגות חד מיניים כהורים שכולים ובזוגות חד מיניים- להכיר בבן/בת הזוג כאלמן או אלמנה.
חוק משפחות חיילים שנספו במערכה הינו חוק ישן ואיננו מותאם למרקם החברתי הישראלי העכשווי. כיום, זוגות חד מיניים רבים הם בעלי משפחות, מגדלים ילדים ואין לדעת מתי נידרש לחוק המתוקן עת זוג הורים, כאשר רק הורה אחד הינו ההורה הביולוגי, ישכול את ילדו.
משפחות החוות שכול לא אמורות להתעסק בבירוקרטיה לאחר שאיבדו את היקר להם מכל. די בקושי ובהתמודדות עם האובדן. יש למנוע מהם למצער את העיסוק בפנייה לערכאות משפטיות או תביעה בבקשה חריגה על מנת שיוכרו כהורה שכול או אלמן/אלמנה, כדי לקבל את הזכויות וההכרה המגיעות בשגרה לכל אזרח במצב דומה.
בטרם עלתה הצעת החוק לועדת שרים קיימתי שיחות רבות עם המשרדים והשרים הנוגעים בדבר. היה לי ברור שלאור ההסכמים הקואליציוניים הקיימים, לא יתאפשר לקדם חקיקה הקשורה לקהילת הלהט״ב. אך במקום שועדת השרים תדחה את הצעת החוק, היא דחתה מתן ההחלטה בחודש.
מישהו כנראה רצה לחסוך שם מבוכה לליכוד ולח״כ החדש, אמיר אוחנה- הח״כ הגאה הראשון בליכוד שהושבע לאחרונה לכנסת.
מעניין אם לפחות בהמשך ח״כ אוחנה, אשר מצהיר שיפעל למען הקהילה, יצביע בעד החוק הדואג לקהילה אליה הוא משתייך.  

 

לקריאת כתבה במעריב על הצעת החוק שיזמתי לחצו על התמונה

 

כתבה בידיעות אחרונות על הצעת החוק שיזמתי

 

להאזנה לראיון ברדיו עפולה והעמקים לחצו על התמונה

 

בעיית הנשק הבלתי חוקי בחברה הערבית – פתאום ראש הממשלה נזכר!

 

במשך שנים נבחרי הציבור של החברה הערבית זועקים לעזרה ומבקשים שהמשטרה תפתור את בעיית הנשק הבלתי חוקי המצוי במגזר. במוצאי שבת, כיממה לאחר אירוע הטרור בבר הסימטא בדיזנגוף בתל אביב, הגיע ראש הממשלה לשאת נאום!.
כרגיל, במקום להתמודד עם בעיית הבטחון, עם מחבל שמסתובב חופשי (עד היום למעשה), ועם גל הטרור הפוקד אותנו, כל מה שהיה לראש הממשלה לעשות זה להסיט את הנושא ממחדלו שלו ושל ממשלתו ולהודיע כי יפעל לאיסוף הנשק הבלתי חוקי.
היוזמה מבורכת, הרי שנים זה מה שהמגזר מבקש, אך הקונטציה בה ניתנה הצהרתו של ראש הממשלה, היתה שלילית וכיוונה את הכעס והאש מול החברה הערבית. כך עושה תמיד ראש ממשלתנו מסית ומסיט.

 

לצפייה בדבריי בוועדה לחצו על התמונה

 

הצעת חוק שיזמתי בעקבות פרשת זדורוב – הרשעה ברצח רק בפה אחד

 

פרשיית רומן זדורוב מטלטלת את מערכת המשפט, את הציבור, את משפחת תאיר ראדה ז״ל כבר תשע שנים.   לפני כשבועיים נתן בית המשפט העליון פסק דין ברוב דעות הקובע כי זדורוב רצח את תאיר ז״ל. אב בית הדין, השופט דנציגר, החליט בדעת מיעוט לזכות את זדורוב מחמת הספק.
הרציונאל במשפט הפלילי הינו כי אין מרשיעים אדם אלא אם אשמתו הוכחה מעבר לכל ספק סביר.
הרבה שאלות נותרו פתוחות סביב פרשת זדורוב. הציבור נחלק בדעותיו בין אלו הבטוחים בהרשעתו לבין אלו הסבורים כי הרוצח האמיתי מסתובב חופשי. גם אימה של תאיר ז״ל, סבורה כך. הפועל היוצא של ספקות אלו הוא פגיעה באמון הציבור במערכת המשפט.
לפיכך, הגשתי הצעת חוק הקובעת כי בעבירות שדינן עונש מאסר עולם חובה- כגון רצח- תתקבל החלטה מרשיעה רק פה אחד על ידי כל ההרכב. רוב ההרשעות בתיקי רצח ניתנות פה אחד ומעטים הם המקרים בהם בתיקי רצח קיימת דעת מיעוט.
הצעת החוק מציעה כי לפחות בתיקים בהם בית משפט שולח אדם למאסר עולם מאחורי סורג ובריח שלא יהיו ספקות בין השופטים.

 

לצפייה בדבריי על הצעת החוק שיזמתי בחדשות ערוץ 2 לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עמי אצל גבי גזית ברדיו 103FM לחצו על התמונה

 

לקריאת כתבה שפורסמה בחדשות 2 באינטרנט לחצו על התמונה

 

לצפייה בראיון עמי בתוכנית "ערב חדש" בערוץ 1 לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עמי ברשת ב' לחצו על התמונה

 

השר ארדן -הקלה במתן רשיונות לנשק?! זה הפתרון שלך לבעיית הטרור?!

 

בימים האחרונים הציע השר לבטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן, ״פתרון״ להתמודדות עם גל הטרור- עידוד והקלות במתן רשיונות נשק לאזרחים. במהלך העשור האחרון מצאו את מותם 33 בני אדם כתוצאה מנשק שהוחזק באופן חוקי. סוהרים ומאבטחים שלקחו את נשקם הביתה במסגרת עבודתם- רצחו את נשותיהם, מעשי אובדנות ותאונות טרגיות של פליטות כדור.
לא בכדי, בשנת 2013 החליט השר לבטחון פנים הקודם, אהרונוביץ׳, שלא לאפשר למאבטחים הזכאים לשאת נשק במקום העבודה, לקחת אותו לביתם. השבוע, החליט השר ארדן להקל במתן רשיונות ואף הגיש הצעת חוק שתאפשר למאבטחים לשאת את כלי הנשק שלהם לאחר שעות הפעילות.
לא מתמודדים עם טרור לאומי באמצעות אדישות לטרור פרטי. הצעת החוק של השר ארדן מסוכנת. החלטתו להקל על מתן רשיונות ונשק לאזרחים עלולה להביא לאובדן בנפש.
עוד הוכחה שממשלת נתניהו- ״מר ביטחון״- אינה מסוגלת להתמודד עם גל הטרור ואיננה מסוגלת להעניק ביטחון לתושבי המדינה.

 

לצפייה בדברי במליאה בנושא לחצו על התמונה

 

 

היועץ המשפטי לממשלה הבא- הראוי ביותר או המקורב ביותר?!

 

השבוע אישרה הממשלה את מינויו של מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. זאת, לאחר שוועדת האיתור הגישה לשרת המשפטים המלצה על מועמד אחד בלבד. מי שעוקב אחר פעילותי יודע כי לאורך כל הדרך סברתי כי ישנן שתי מועמדות ראויות לתפקיד. אף פניתי לוועדת האיתור בבקשה כי מבין שלושת המועמדים תהייה אחת מן הנשים. סברתי כי הגיעה העת שבמדינת ישראל תהייה לראשונה יועצת משפטית- אישה. אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון זה כבר כנראה לא יקרה במינוי הזה.
מצער היה להיווכח כי לא רק שהוועדה לא המליצה על שלושה מועמדים כפי שנתבקשה לעשות, המועמד היחיד שהיא כן מצאה לנכון להמליץ עליו הינו המועמד המקורב ביותר לראש הממשלה. משחק מכור וצפוי מראש- מאכזב.

 

להאזנה לראיון ברשת ב' לחצו על התמונה

 

להאזנה לראיון עמי בתוכנית "בוקר טוב ישראל" בגל"צ לחצו על התמונה

 

המאבק בהטרדות מיניות- הלוחמות

 

דברי בכתבה על הטרדות מיניות בישראל היום

 

נאום אי אמון נוקב נגד ממשלת נתניהו

 

אזרחי ישראל, כשראש הממשלה אומר "אני משיג תמיד את כל מה שאני רוצה" הוא צודק! השאלה היא למי ועבור מי ? לכם או לעצמו?
10 דקות של נאום נוקב. מעין כתב אישום של אזרחי המדינה נגד ממשלת נתניהו.

 

קיבוץ חניתה- מדינת ישראל אולי שכחה אותנו אבל נסראללה לא