ח"כ עמר בר-לב

בלוג אישי

2016-12-20 11:45:11

מאמרים נוספים

עמר בר לב : הצעת חוק משך הזכאות למטפל סיעודי הוארכה ל30 יום עברה בקריאה ראשונה


מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ עמר בר לב: יש רגעים ספורים בכנסת ששווה לחכות להם. אחד מהם זה כשעוברת הצעת חוק שלך במליאה. הסוג היותר מרגש, אלו הן הצעות חוק שמאחוריהן סיפורים אישיים של א[...]

הצטרפו לניוזלטר

פניה אישית לח"כ עמר בר-לב

אני כאן בשבילך.


02-6408548
obarlev@knesset.gov.il

קורות חיים


מפקד סיירת מטכ"ל לשעבר, מקים תנועת אחרי!

ח"כ עמר בר-לב, נבחר לכנסת ה-20 במקום הרביעי ברשימה של מפלגת העבודה. זו הכנסת השנייה בה מכהן ח"כ בר-לב. בר-לב הוא חבר וועדת החוץ והביטחון של הכנסת וראש הועדה למוכנות צה"ל ויו"ר משותף לשדולה החקלאית, השדולה לפנסיה הוגנת, השדולה לדיור הוגן, השדולה לקידום צורכי האוכלוסייה הבדואית והשדולה לעוטף ישראל – קו העימות.

ב-1971, התגייס לצה"ל ושירת כלוחם וכמפקד צוות בסיירת מטכ"ל. בין השאר, השתתף במבצע הפריצה למלון סבוי ובמבצע "יהונתן".

בשנת 1980 סיים את לימודי התואר הראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות, עבר לגור באילת והחל לעבוד בתחנת ניסיונות חקלאית ליד קיבוץ יוטבתה.

בסוף שנת 1984, לאחר שנים שהיה משוחרר חזר לשירות הצבאי כמפקד סיירת מטכ"ל. במסגרת כהונה זו, קיבלה היחידה את צל"ש הרמטכ"ל על פעילותה.

בשנים שלאחר מכן, למד לתואר שני ביחסים בינלאומיים וכתב את עבודת המאסטר שהפכה לספר: "הסדרי ביטחון בגולן לנוכח פני הקרב המודרני" שראה אור כעשור לאחר מכן בשנת 1999.

ב-1992, התבקש על ידי הרמטכ"ל אהוד ברק לחזור לשירות צבאי בשלישית ושימש כמפקד חטיבת הבקעה ולאחר מכן כחבר בצוות המשא ומתן עם הפלסטינים בהסכם עזה ויריחו תחילה ולאחר מכן בהסכם השלום עם ירדן.

בשנת 1996 התפקד עמר לראשונה למפלגת העבודה והצטרף לתנועת "דור שלום" שנוסדה בעקבות רצח ראש הממשלה רבין. במסגרת דור שלום הקים את תנועת "אחריי!" לחיבור נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והסוציו-אקונומית הישראלית למרכז ההוויה הישראלית, הציונית והדמוקרטית. אחריי! מפעילה מגוון רחב של פרויקטים בהם לוקחים חלק כ-4,000 בני נוער מדי שנה אותם מקרבת העמותה למרכז ההוויה הישראלית ומהווה כיום את אחת מתנועות הנוער הגדולות במדינת ישראל.

חה"כ עמר בר-לב נשוי לתמי ואב לנועם, מאי ושחר.