ח"כ איתן כבל

בלוג אישי

2016-03-10 08:13:28

מאמרים נוספים

ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל אישרה: רכיבה על אופניים חשמליים – מגיל 16


ועדת הכלכלה בראשות ח"כ איתן כבל אישרה: רכיבה על אופניים חשמליים – מגיל 16 "צעד אדיר להגברת הבטיחות במדרכות". עם זאת, הוא הדגיש כי אין בכוונתו לוותר על נושא הביטוח וחובת הרישום והרישוי של הכלים והרוכבים. למידע ופרטים נוספים ניתן[...]

לוח אירועים

הצטרפו לניוזלטר

פניה אישית לח"כ איתן כבל

אני כאן בשבילך.


02-6408837
ecabel@knesset.gov.il

קורות חיים


חבר כנסת מאז 1996, יו״ר סיעת העבודה בכנסת ה-19, מזכ״ל מפלגת העבודה, השר הממונה על רשות השידור, חבר ועדת החוץ והביטחון, יו״ר ועדת המשנה למוכנות צה״ל.

נולד ב-23 באוגוסט 1959 בראש העין להורים אשר עלו מתימן עשור קודם לכן. הוא למד במדרשיית 'נעם' בפרדס חנה, מחזור כ"ט, וכן למד לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בתפקידיו הפרלמנטריים, בטרם נבחר לכנסת, שימש עוזר ויועץ לשר החקלאות, עוזר אישי ליו"ר מפלגת העבודה ויועץ מקצועי ואישי לשר הבינוי והשיכון.

בשנת 1996 החל לכהן כחבר הכנסת לאחר התפטרות דוד ליבאי ממנה.

כבל נבחר גם לכנסת ה-16, במהלכה כיהן לתקופה קצרה בתפקיד יו"ר ועדת הכלכלה, ולכנסת ה-17.

ב-16 ביוני 2005 נבחר כבל על ידי חברי מפלגת העבודה לתפקיד מזכ"ל המפלגה ב-4 במאי 2006 עם הקמת הממשלה ה-31, מונה כבל לשר בלי תיק, הממונה על רשות השידור, וב-1 במאי 2007, יום לאחר הגשת דוח הביניים של ועדת וינוגרד, הודיע כבל על התפטרותו מהממשלה.

אחד מחברי הכנסת הפעילים ביותר בשדולות. בכנסת ה-16 היה חבר בעשר שדולות (מתוך 44 שדולות רשומות). בחמש מהשדולות: למען המאבטחים, בני חופש – למען יוצאים בשאלה, למען תושבי תל אביב, למתפנים מרצון מההתנחלויות, ולקידום הכדורגל היה החבר היחיד, ובשתיים מהן היה גם יו"ר השדולה. השדולות האחרות בהם היה חבר בכנסת ה-16 הם: חיילי חובה, גדר הפרדה ביטחונית, איכות הסביבה, השדולה מוניציפלית והשדולה למען חיילי מילואים, שהוא עמד בראשה. בכנסת ה-17 המשיך כבל לחוקק חוקים רבים העוסקים באיכות הסביבה, צרכנות ועוד, בין היתר היה חבר בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ובוועדת הכנסת.

כבל ממשיך לשרת במילואים כסמל מחלקה בחטיבת מילואים של הצנחנים גם לאחר הבחרו לכנסת. הוא מקפיד לבקר חיילי מילואים ברחבי הארץ ומכהן כיו"ר השדולה למען חיילי המילואים בכנסת.

כבל היה מראשי המאבק נגד ערוץ 7 ונגד הפצת תאוריות הקשר על רצח רבין – ח"כ כבל יזם את התיקון לחוק נשיא המדינה, האומר כי רוצח ראש ממשלה מטעמים אידיאולוגיים, לא יוכל לקבל חנינה על פשעו.

נשוי ואב לארבע בנות, גר בראש העין.