יו"ר אבי גבאי

בלוג אישי

2018-10-04 14:34:45

מאמרים נוספים

כסאות חשמליים


16 בני אדם נהרגו מתחילת השנה כתוצאה מרכיבה על אופניים חשמליים ואף אחד בממשלה הזו, שכינסה במהלך הפגרה הקודמת דיון חירום כדי לחוקק את "חוק קאיה נתניהו", לא חושב שזה מספיק מעניין וחשוב כדי להכריז על מצב חירום ולקבל החלטות כולל חקיקה מהירה שאולי תציל את [...]

הצטרפו לניוזלטר

פניה אישית לח"כ אבי גבאי

אני כאן בשבילך.


קורות חיים


אבי גבאי הוא יושב ראש מפלגת העבודה וראש סיעת "המחנה הציוני", לאחר שזכה בחודש יולי 2017 בבחירות המקדימות במפלגת העבודה.

בתפקידו הקודם כיהן גבאי כשר להגנת הסביבה בממשלת נתניהו הנוכחית מטעם מפלגת "כולנו" אשר היה ממייסדיה. גבאי התפטר מהממשלה לאחר שנה בלבד על רקע חילוקי דעות אידאולוגיים, ותוך הבעת ביקורת חריפה על התנהלותה.

טרם כניסתו לעולם הפוליטי, שימש גבאי כמנכ"ל חברת "בזק", חברת התקשורת הגדולה בישראל. בתפקיד זה כיהן גבאי במשך 6 שנים, לאחר שמילא שורה של תפקידים בחברה ביניהם: מנכ"ל בזק בינלאומי, סמנכ"ל כלכלה ואסטרטגיה, סמנכ"ל משאבי ניהול ועוד. במהלך שנות כהונתו של גבאי כמנכ"ל בזק צמחה החברה והפכה לאחת החברות הרווחיות בשוק התקשורת העולמי, בתקופה שהתאפיינה בתחרות גוברת, כניסת טכנולוגיות חדשות, וכן שינויים בסביבה הרגולטורית.

את דרכו המקצועית החל גבאי בשירות הציבורי, תוך שהוא משרת בתפקידים שונים באגף התקציבים במשרד האוצר. לגבאי היכרות מעמיקה עם הסקטור הציבורי והעסקי, אשר אפיינה גם את תחומי פעילותו כשר בממשלה.

לגבאי תואר MBA במינהל עסקים ותואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

בשירותו הצבאי שימש גבאי כקצין מודיעין קרבי.

גבאי מתגורר בתל אביב, נשוי ואב לשלושה ילדים.