ההישגים שלנו

המחנה הציוני : הישג לאופוזיציה – בג"ץ הוציא צו על תנאי כנגד חוק מס ריבוי דירות

בעקבות הדיון שנערך אמש (ג') בבג"ץ, הוציא בית המשפט צו על תנאי כנגד חוק מס ריבוי דירות, בו מחייב בית המשפט את הכנסת והמדינה לנמק מדוע לא יבוטל החוק בשל פגם מהותי שנפל בהליך החקיקה.
כפי שטענו יו"ר המחנה הציוני וראש האופוזיציה, יצחק הרצוג, וסיעת המחנה הציוני, שעתרו לבג"ץ בשם כל סיעות האופוזיציה, גם בית המשפט ראה שההליכים היו לא תקינים וטרם החלטתו האם לבטל את החוק, מבקש את עמדת המדינה עד ה-23.3.217.

יו"ר המחנה הציוני וראש האופוזיציה, יצחק הרצוג:

״מדובר בהישג דרמטי של האופוזיציה וניצחון גדול של הדמוקרטיה. האמירות החשובות של שופטי בית המשפט העליון בדיון שהתקיים היום הן חיזוק משמעותי למעמד הכנסת בישראל וביקורת חמורה ביותר  על הליך החקיקה של החוק כפי שכפתה הקואליציה בגסות וברמיסת כללי המשחק בכנסת".

ח"כ מרב מיכאלי, יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכזת האופוזיציה:

"בהחלטה הסטורית, בית המשפט העליון קיבל את מה שחזרנו ואמרנו: חברות וחברי הכנסת לא קיבלו אפשרות לעשות את עבודתם ולייצג את האינטרס של הציבור בחוק זה כי לא ניתנה להם ההזדמנות ללמוד את החוק. תרבות השקר והעובדות האלטרנטיביות של ממשלת נתניהו נעצרו היום בבית המשפט העליון והממשלה תצטרך לנמק למה לא יבוטל מס דירה שלישית שנחקק בצורה בריונית ולא חוקית. עכשיו נשמע עוד השמצות על בית המשפט ואיומים ששוק הדירות שוב יעלה אבל האמת היא שהאוצר צריך פשוט לעשות את עבודתו כמו שצריך ולתת לנציגי העם לדון בחוקים כראוי".