בשבילכם/ן ברשויות המקומיות

איריס אברהם במאבק עיקש בוועדת תכנון ובניה – פינוי בינוי לא עושים על 'רגל אחת'

איריס אברהם - עיריית גבעתיים

חברת המפלגה וחלק מהלב הפועם של סניף גבעתיים, מ"מ ראש עיריית גבעתיים איריס אברהם, מקבלת את המינוי הרשמי להיות חברה בועדת התכנון והבניה של גבעתיים.

אין ספק שתושבי העיר הרוויחו, שכן איריס אברהם לא מוותרת, ונאבקת בתוכנית הפינוי בינוי המתוכנן למתחם ההסתדרות בעיר.

מתוך עמוד הפייסבוק של אברהם: 

מצרפת דברים שכתבה ח"כ יעל פארן בכרטיס הפייסבוק:
התחדשות עירונית ותהליכי פינוי-בינוי אינם יכולים להתרחש במנותק מבני האדם שעתידים לגור שם, הדברים נאמרו בסיום הסיור שלנו במתחם.

מגדלי עזריאלי הם בעלי 49 קומות, מגדלי הולילנד הרבה פחות מכך, וכאן בגבעתיים הצפופה (הכי צפופה בישראל אחרי בני ברק, ופי 2 מתל אביב!) רוצים לבנות בניינים עם מעל ל-50 קומות!

אני עכשיו במפגש תושבים וסיור בתוכנית מפלצתית שעתידה להבנות בגבעתיים. שלא תטעו – אנחנו בעד פינוי בנייני רכבת ישנים ובניית בניינים חדשים, אבל צריך לבנות מספיק דירות שמצד אחד יהיה כדאי ליזם לבנות, ומצד שני שהמרקם העירוני, החברתי, התחבורתי והציבורי יהיה בריא ונכון.

אי אפשר להעמיס אלפי דירות חדשות, עשרות אלפי מכוניות, במקום שבו התשתית העירונית לא מאפשרת זאת. התוכנית בגבעתיים הולכת ליצור פקק תנועה ענקי שיתקע את כל גוש דן. לאלפי הילדים שיגורו בבניינים לא יהיו בתי ספר וגנים. לא פותרים את משבר הדיור בעזרת יצירת משברים חברתיים וכלכליים חדשים.

תודה לתושבים שארגנו את המפגש, ותודה לחברי הכנסת Tamar Zandberg תמר זנדברג , חיים ילין – Haim Jelin , ו-יוסי יונה – Yossi Yonah שהגיעו למפגש. תודה מיוחדת לסגנית ראש העיר איריס אברהם שמובילה איתי ועם תושבים רבים את הדרישה לשינוי בתוכנית בגבעתיים שעוד עתידה להחשף כיותר חמורה מפרשת הולילנד.

לחומרים שפורסמו בנושא ניתן לקרוא כאן 

טור אישי: משמעת קואליציונית, כשאין אופוזיציה – התושב נפגע. מאת: צביקה ולוך

איריס אברהם: הזמנתי לסיור במתחם ההסתדרות ח"כ מסיעות שונות שחיזקו את עמדתנו – לדברים שנאמרו בישיבה לחצו כאן

איריס אברהם בעד התחדשות עירונית אך לא להפוך את גבעתיים לעיר מגדלים – לקריאה לחצו כאן