על סדר היום

אבי גבאי – ברוך בואך למפלגת העבודה!

אבי גבאי – ברוך בואך למפלגת העבודה!

השר לשעבר אבי גבאי הודיע אמש כי הוא התפקד למפלגת העבודה. אנחנו מברכים אותו על הצטרפותו ואין ספק שאיש בדמותו תתרום רבות לעשייה הציבורית ולפוליטיקה הישראלית.

"הצטרפתי לעבודה כדי להחזיר את המדינה למסלול"

מתוך דברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו:

ראשית, תודה על התגובות מחממות הלב. הבטחתי שאודיע על צעדיי והבטחתי שאשאר במערכת הפוליטית והנה אני מקיים את שהבטחתי:

בתקופת חברותי בממשלה, הבנתי שפוליטיקאי נטול כוח פוליטי משל עצמו, משול על פי רוב ליועץ טוב ולא יותר מכך. לכן החלטתי לצאת למסע לתיקונה של מדינת ישראל, אומר מיד: אני לא חושב שבידי לתקן לבדי בעיות ומחלות בנות עשרות שנים, אבל עם רצון בלתי נלאה שלי ועם עזרה, סיוע ותמיכה שלכם, אני חושב שזה לחלוטין לא בלתי אפשרי.

כצעד ראשון ובתור התחלה אני מבקש את תמיכתכם בגיבוי וביצירת כוח פוליטי שיאפשר לממש את התפישות האחרות שלנו לגבי אומץ ויושרה בשלטון.

מאז שהתפטרתי פגשתי רבים מהדמויות המוכרות במערכת הפוליטית וגם כאלה ששוקלים להצטרף אליה ובחנתי מהי הדרך הנכונה לייצר השפעה של ממש.

אני יודע שרבים מכם ציפו שאקים או אצטרף למפלגה חדשה. שקלתי את האפשרות, התלבטתי לא מעט ולבסוף החלטתי ללכת עם האמת שלי ולבחור בדרך מאתגרת יותר וטריוויאלית פחות ולהצטרף למפלגת העבודה.

למדתי ששינוי של ממש אפשר להוביל רק דרך המפלגות הגדולות ולא דרך מפלגות קטנות שמפציעות עם הבטחה גדולה, אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, מזה 40 שנים שהמפלגות הללו לא מצליחות לייצר שינוי משמעותי באופן ניהול המדינה.

ניסיון חיי לימד אותי שהדבר הנכון ביותר לעשות, הוא ללכת עם האמת הפשוטה, השורשית והאמיתית שלך וכשאתה הולך עם האמת שלך, המלאכה הופכת בהירה יותר והיעד ברור יותר. והיעד הוא, כאמור: לתקן.

כן, גם אני יודע שהמפלגה רחוקה מימי השיא שלה, אבל זה בדיוק האתגר, לסייע ולחזק את המפלגה היחידה שהיא לטעמי אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ולא סינתטית, לשלטון נתניהו. זה גם בדיוק היתרון של מי שכבר שכחה מה זה להיות מפלגת שלטון.

תרבות השלטון כיום היא אולי הבעיה הגדולה ביותר שלנו וצריכה תיקון גדול שיכול להתבצע רק ממי שתקופה ארוכה לא נמצא בו.

ואתם – אלה שקראו וביקשו ממני להיות מעורב, אלו שצלצלו בהתרגשות כשהתפטרתי, שאמרו שבהתפטרותי שמרתי על כבוד הפוליטיקה והותרתי תקווה שיש עוד ערכים ויושרה ולא רק היצמדות לכיסא ואלו שמשתוקקים למנהיגות עם אומץ לב ציבורי לכם אני קורא, בואו והצטרפו אלי.

כמוכם, גם אני אוהב את המדינה שלנו וחושב שהיא נהדרת בבסיסה. כמוכם גם אני לא מחליף אותה באף מדינה אחרת בעולם. אבל אנחנו רחוקים מלממש את הפוטנציאל שלה ופשוט מגיע לנו יותר.מגיע לנו שהיא תשרת אותנו ולא אנחנו את השלטון. לשם כך אני צריך את תמיכתכם, היא זו שתאפשר לי להיות חלק מהתיקון.

איך עושים את זה ? מתפקדים ומתפקדות למפלגת העבודה.
http://avigabbay.co.il/

כן, זה מה שצריך לעשות. אנא, התפקדו, הביאו גם את בני ובנות הזוג, הילדים, ההורים, האחים, החברים, העמיתים לעבודה. כך נבנה ביחד כוח, כך נשפיע. באתי לתקן ולא אוכל לעשות זאת בלעדיכם.
מוזמנים ומוזמנות להקליק ולהיכנס לאתר האינטרנט, לקרוא עוד ולהצטרף אלינו.
אשמח אם תשתפו גם את הפוסט הזה וכך נגיע לציבורים נוספים.